A textil és ruházati ipar fenntartható pályára állításának lehetőségeiről volt szó a 2021. május 31-én online formában megrendezett „TEX2GREEN webinar II.” eseményén, melybe az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar is bekapcsolódott. A rendezvényen a hazai lakástextil gyártás egyik zászlóshajója, a Naturtex Kft. és a bútoripari beszállítóvá vált egykori ruhaipari cég, az Unicon Zrt. mutatkozott be. Mint kiderült, a környezet védelme és a munkavállalók jóléte is fontos a hazai textil- és ruhaipari vállalkozásoknak.
Fenntartható lehet a közlekedés, a vízellátás, a divat, de még a telefonjaink töltése is az utcán – az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karán tartott Klímabörzén ezeket a témákat járták körül az előadók május 18-án. A klasszikus standos börze helyett a korlátozások miatt az esemény az internetre költözött, de az érdeklődők kedvét ez sem szegte, több százan regisztráltak az egész napos eseményre. A klímavédelmi tematikus nap legfőbb célja a környezettudatos/klímatudatos szemléletformálás volt érdekes tudományos előadásokon és céges bemutatókon keresztül.
Szabó Aliz, az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Terméktervező Intézetének harmadik évfolyamos hallgatója Hungaropack Student 2021 díjban részesült a Csomagolástervezési Diákversenyen.
Első helyezést ért el szakdolgozatával a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar Ipari Termék-és Formatervező Szak egyik végzett mérnök hallgatója az Óbudai Egyetem, Egyetemi Kutató és Innovációs Központja (EKIK) „Leginnovatívabb szakdolgozat/diplomamunka” pályázatán. Feil Liza Inhalátor Design című munkájával nyert, mely az asztmások és légúti betegségben szenvedők mindennapjait könnyíti meg.
A Csomagolási és Anyagmozgatási Országos Szövetség (CSAOSZ) idén is megrendezi a HUNGAROPACK STUDENT Csomagolástervezési Diákversenyt. A nevezési határidő 2021. március 5. Az eredmény ünnepélyes kihirdetését a Szövetség ez évi közgyűlésén, március végén tartják meg.
A Gundel Étterem vezetése a legendás vendéglátóhely szellemiségéhez illeszkedő, logózott arcmaszk tervezésére és készítésére kérte fel az Óbudai Egyetem (ÓE) Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar (RKK) Terméktervező Intézetét (TTI). A megkeresés még 2020 szeptemberében érkezett, együttműködési céllal. Azóta a kar egyik hallgatója megalkotta a szükséges és hasznos kiegészítőt. Az elkészült termékeket nemrégiben adták át.
Hazai és külföldi modellek a projektoktatásban – Oktatás a fenntarthatóságért, fenntarthatóság az oktatásban címmel rendeztek nemzetközi tudományos konferenciát online platformon az Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karon (ÓE RKK). A szervezők célja többek közt az volt, hogy elősegítsék az oktatás megújulását.
Az Óbudai Egyetem (ÓE) Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar (RKK) Terméktervező Intézete (TTI) már a 2020/2021-es tanév őszi szemeszterének elején hozzálátott több egyedi arcmaszk készítéséhez. A hallgatók a gyakorlati órákon készíthettek – kezdetben maguknak – egyedi darabokat, különféle alapanyagokból és szabásban. A járvány sajnálatos terjedésével párhuzamosan merült fel az igény a fejlesztések nyomán született kreációk skálájának bővítése és sorozatgyártása iránt.