Az Óbudai Egyetem a 2020-2.1.1-ED-2020-00090 azonosítószámú „K-Mooc típusú felsőoktatási kurzusok fejlesztése az Óbudai Egyetemen” című projekt fejlesztését valósítja meg 2020.12.01 - 2021.11.30-ig terjedő időszakban, az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól kapott 80.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatási összeg segítségével. A projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal kezelésében valósul meg.
Az Óbudai Egyetem a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar reprezentánsai részvételével június 4-én, a nemzeti összetartozás napján rendezte meg az Európai Uniós Pedagógusnapi (EU-PED) ünnepséget, amelyen doktori, és más egyetemi elismeréseket, kitüntető címeket adtak át.
Az Óbudai Egyetem a Kárpát-medencei felsőoktatás magyar reprezentánsai részvételével június 4-én tartja az Európai Uniós Pedagógusnap (EU-PED) ünnepségét, amelyen ezúttal is doktori, és más egyetemi elismeréseket, kitüntető címeket adnak át.
Tizenegy új online kurzust indított az Óbudai Egyetem által működtetett Kárpát-medencei Online Oktatási Centrum. A folyamatosan bővülő hálózathoz csatlakozott felsőoktatási intézmények kurzusai minden magyarországi és határon túli hallgató számára nyitottak, ráadásul az így megszerzett kreditek beszámítanak a tanulmányi követelményekbe.
A 2014/2015-ös tanévben alakult meg az Óbudai Egyetemen a Kárpát-medencei Online Oktatási Centruma, a K-MOOC, amely MOOC típusú online kurzusok mintájára magyar nyelven kínál ingyenes online képzési lehetőséget a hálózathoz csatlakozott magyarországi és határon túli magyar tannyelvű felsőoktatási intézmények hallgatói számára.
Az Óbudai Egyetem Kárpát-medencei Online Oktatási Centruma (K-MOOC) a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemmel(EMTE) közösen szervezett 2017. április 26-án szakmai képzést Kolozsváron a magyar tannyelvű egyetemek oktatói számára. A szakmai napon Prof. Dr. Rudas Imre EKIK IT elnöke bevezető gondolatait követően Prof. Dr. Dávid László, EMTE rektora, Dr. Székedi Levente a Partiumi Keresztény Egyetem(PKE) tudományos igazgatója és Dr. Gáti József az Óbudai Egyetem rektorhelyettese köszöntötte a megjelenteket.
Az Óbudai Egyetemen 2014 szeptemberétől érhetők el ingyenesen olyan online kurzusok, amelyekre határon túli magyar tannyelvű felsőoktatási intézményekből is lehet jelentkezni, s ezek kreditjeit is elismerik az adott egyetemek. A programhoz eddig 24 magyarországi és 14 határon túli magyar oktatási nyelvű intézmény, kar, vagy tanszék csatlakozott. A tapasztalatok szerint egyre többen választják ezt a korszerű tanulási lehetőséget, amely az élethosszig tartó tanulásban is fontos szerepet tölt be. Az online kurzusok fejlesztéséről február elején tartottak workshopot Komáromban a Selye János Egyetemen.
A K-MOOC Hálózat magyarországi és határon túli magyar oktatási intézményei számára szakmai fórumot tartott az Óbudai Egyetemen 2016. február 24-én a Kárpát-medencei Online Oktatási Centrum.
Brian King, a Mozilla európai közösségi menedzsere tanúsítványt adott át Dr. Ősz Ritának, az Óbudai Egyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettesének, amellyel az intézmény jogosult a világon elsőként Firefox OS oktatási centrumként üzemelni. A tanúsítvány az OPEN IT 2015 szabad szoftverekkel és szabad tartalommal foglalkozó konferencia keretén belül került átadásra, melyet az intézmény első alkalommal rendezett meg.
A 2014/2015-ös tanévben az Óbudai Egyetem által kezdeményezett Kárpát-medencei Online Oktatási Centrum (K-MOOC) keretében négy, kredites kurzus indult, melyek közül az egyik legnagyobb népszerűségnek a „A jazz kultúrtörténete” című kurzus örvendett, melynek előadója Benkó Sándor, a legendás Benkó Dixieland Band vezetője volt.