Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere hivatalában fogadta Földesi Gabriellát az Óbudai Egyetem új kancellárját. A találkozó keretében Kancellár Asszony rövid bemutatkozását követően köszönetét fejezte ki az Önkormányzat vezetőjének, az eddig tanúsított példaértékű együttműködésért. A tárgyalás során tájékoztatást adott az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar jelenlegi helyzetéről, működéséről és a további fejlesztési elképzelésekről, valamint áttekintették a jövőbeni közös együttműködés lehetőségének alapjait.
A Karon több mint 800 nappali munkarendű hallgató folytatja felsőoktatási tanulmányait, akik egyetemistákként ez idő alatt igénybe veszik a város nyújtotta kulturális, szabadidős tevékenységéhez kötődő szolgáltatásait; itt élik életüket és költik a pénzüket. Kancellár Asszony ehhez kapcsolódóan a minőségi szolgáltatás és infrastruktúra fejlesztések megteremtéséhez kérte a városvezetés segítségét.
A hallgatók részéről igényként megjelenő minőségi szabadidős programokhoz, valamint a sportolás feltételeinek megteremtéséhez kapcsolódóan, a polgármester tájékoztatást adott az elkövetkezendő években – részben önkormányzati, részben Területi Operatív Program forrásból – megvalósuló kerékpárút fejlesztési programról, amelyhez szorosan kötődik az állami beruházásként megvalósuló Budapest-Balaton kerékpárút nyomvonalának kiépítése is. Ehhez a beruházáshoz kapcsolódóan a város vezetése megvizsgálja a lehetőségét az Alba Regia Műszaki Kar (Mérnöki Intézet, a Geoinformatikai Intézet, valamint a GEO Kollégium) területén kerékpártámaszok lehelyezésének.
Dr. Cser-Palkovics András hangsúlyozta, hogy elszánt a város vezetése a felsőoktatás támogatásában. Szeretnék erősíteni az egyetemek súlyát és bővíteni a hallgatói létszámot. Ennek az eléréséhez a szakmai-tudományos tartalom infrastrukturális, illetve különböző programok támogatásával nyújtanak segítséget.
Kiemelten fontosnak tartják Székesfehérváron a duális képzést és minden olyan gyakorlatorientált képzési formát, amely a munkaerő-piaci szereplőkkel való együttműködésen alapszik (beleértve a kooperatív programot is), támogatják a K+F fejlesztésekre irányuló kezdeményezéseket, amelyek pozitívan hatnak a város és térségének gazdasági tevékenységére.
A Polgármester biztosította kancellár asszonyt arról, hogy az Alba Regia Műszaki Kar működtetéséhez eddig évente nyújtott 60 millió Ft önkormányzati támogatásra a jövőben is számíthat az Egyetem vezetése.
Beszéltek arról, hogy a Kar mérnökképzéseivel kiszolgálja, biztosítja a városban működő ipar diktálta igényeket, ezzel együtt a minőségi munkaerő megteremtését, ezért fontosnak tartják a Robotlabor kialakítását, melyhez 55.880.000 Ft támogatást nyújtott az önkormányzat. A Robotlabor júliusban nyílik meg, amely az ipari robottechnikára való felkészítést, a programozási ismeretek magasabb szintű oktatását, a mérnökök, s a jövő munkavállalói ezirányú továbbképzését szolgálja majd. A labor SZMJV önkormányzat, Hanon Systems Kft., és az egyetem összefogásában valósul meg.
SZMJV Önkormányzat 2016. őszén elindította az Alba Regia Felsőoktatási Ösztöndíjprogramját, amivel a városi felsőoktatási intézmények hallgatói közül minden szakról a két legkiemelkedőbb tanulmányi eredményt elérőt díjazza félévente. A program kibővítését tervezik a felsőoktatásban tevékenykedő oktatók karrier pályájának támogatására, s a pálya elhagyás megelőzésére.
A jövőbeni fejlesztési elképzelések között szerepel a helyi felsőoktatásban tanuló hallgatók létszámának további emelkedése esetén 2020-tól, a felsőoktatási intézmények közös kollégiumi (Lébényi Pál Kollégium) használata, valamint a hallgatók rendelkezésére álló közösségi tereinek fejlesztése, parkosítása a Budai úton található közös oktatási campus területén.