Az Óbudai Egyetem innovációs igazgatója, a Salgótarjáni Képzési Központ és Kutatóhely (SKKK) igazgatója és pályaorientációs tanácsadója is részt vett azon a regionális fórumon, melyet az Innovációs és Technológiai Minisztérium, valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal szervezett Magyarország újjá szerveződő innovációs ökoszisztémájának bemutatása, valamint a megújuló KFI pályázati rendszerrel kapcsolatban felmerülő igények felmérésére.
Az eseményre meghívást kaptak a térség meghatározó innovációs szereplői és intézményvezetői, így lehetőség nyílt a megyei és helyi tapasztalatok, innovációs igények közös feltérképezésére. Egyúttal teret adott a rendezvény a megújuló KFI pályázati rendszerrel kapcsolatos igények felmérésének is. Az esemény programjában szerepelt a Nemzeti KFI stratégia bemutatása, szóltak az előadók a 2019. évi KFI pályázati irányokról, a Horizont 2020 és a Bilaterális nemzetközi pályázatok lehetőségeiről.
Kiemelt figyelem irányult az Ipar 4.0 összefüggésében a duális képzés lehetőségeiről szóló bemutatóra. Ehhez kapcsolódott az Óbudai Egyetem innovációs igazgatójának, Kersánszki Tamásnak az előadása, amelyben az Egyetemen zajló kutatások és innovációs területek bemutatása kapott főszerepet. Az előadó szólt a Salgótarjánban zajló képzésekről, a lehetséges fejlesztési irányokról, az Egyetem harmadik missziójáról és arról az elköteleződésről, amely mentén az Óbudai Egyetem 2017 szeptemberétől megkezdte Salgótarjánban kihelyezett képzését a SKKK keretein belül, Nógrád megye egyetlen felsőoktatási intézményeként.
Kersánszki Tamási kiemelte, hogy az Egyetem 2017-2018. tanévtől műszaki felsőoktatási szakképzést folytat Salgótarjánban, a 2018-2019. tanévtől kezdődően pedig már mérnökinformatikus alapképzési szakra is jelentkezhettek a fiatalok. Az Egyetem képviselője tájékoztatást adott azokról a jövőbeli elképzelésekről is, amelyek az intézmény kezelésében lévő, a megyeszékhelyen felújításra kerülő épület működését érintik a KFI területén, illetve a helyi vállalatok és az Egyetem együttműködési lehetőségeiről a kooperatív és a duális képzés vonatkozásában.
A délutáni workshop keretében a cégek és az intézmények vezetői közösen keresték a választ a pályázati rendszer kapcsán felmerülő problémák megoldására, illetve javaslatokat dolgoztak ki a pályázati megújulás témájában. Az Óbudai Egyetem több együttműködő partnere is részt vett a rendezvényen, többek között a megyei VOSZ vezetője, a Trigon Electronika Kft., az Axamo Kft. és a Pirazol Kft. vezetője, akikkel mód nyílt a továbblépési lehetőségek megvitatására, illetve az Egyetem által februárban rendezendő vállalkozói találkozó előkészítésére.