Az Egyetem menedzsmentje – az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően – minden oktatási félév indításakor kétnapos vezetői értekezlet keretében tekinti át az intézmény helyzetét és határozza meg a következő időszak feladatait. A 2018/19. tanév II. félévindító vezetői programjára február 8-9-én került sor, a rektor és helyettesei, a dékánok és a központ főigazgató és igazgató, valamint a kancellárhelyettes és gazdasági igazgató részvételével. Ez alkalommal Dr. Réger Mihály rektor által előterjesztett program szerint a stratégiai kérdések megvitatása került a tanácskozás homlokterébe.
A vezetői értekezlet csütörtök reggel Dr. Réger Mihály professzor helyzetértékelésével kezdődött. Kiemelte, hogy elengedhetetlen az egyetemi és kari stratégia átgondolása, a fő irányvonal, az egyetemi fejlődési út kijelölése és folyamatos megmérettetése. Hangsúlyozta, hogy a célok megfogalmazása, az intézményi stratégia egyes elemeinek kijelölése, azok lebontása kari/központ stratégiákra, az intézményfejlesztési terv módosítása, 2019. évi IFT akcióprogram elemeinek meghatározása biztosíthatja az a folyamatot, mely kijelöli 2020. december 31-ig az Egyetem feladatait. Megerősítette, hogy a stratégia szolgálatába kell állítani az egyetemi költségvetést, a kari/központ forrásallokációt.
A részletes értékelés, elemzés és egyes szakterületi stratégia elemei kijelölése programrészek keretében Dr. Kovács Levente rektorhelyettes a képzési program, az oktatás helyzetének elemzését követően fogalmazta meg az oktatásszervezés stratégiai elemeit. Dr. Felde Imre mb. rektorhelyettes a K+F+I és a nemzetköziesítés helyzetét a tudományos és publikációs tevékenység értékelésére építve tekintette át, ennek alapján fogalmazott meg célokat és feladatokat. A 2018. évi intézményi gazdálkodás értékelésével, illetve azzal a kérdéssel, hogy „miben segítenek a gazdálkodási mutatók az Intézményi stratégia kialakításánál”, Handl Gyula gazdasági igazgató foglalkozott.
A karok és központok vezetői az egyetem menedzsmentje által előre megküldött szempontok figyelembe vételével adtak áttekintést a szervezeti egységük helyzetéről, a kihívásokról, a kihasználatlan lehetőségekről, a fejlesztés és a továbblépés lehetőségeiről, a kar/központ stratégia elemeiről. A jelenlévők vitát folytattak a 2019. évi belső költségvetés összeállításának alapelveiről, forrásairól, az allokáció elvéről és meghatározták a további tervezési lépéseket, valamint vitát folytattak aktuális kérdésekről.
Dr. Réger Mihály rektor a csaknem kétnapos tanácskozás során megfogalmazott véleménycserét összefoglalva kiemelt feladatként nevezte meg az E-tantervek felülvizsgálatát, a gazdasági partneri kapcsolatok erősítését, az online képzési formák, módszertanok felülvizsgálatát, a felhasználói igényre épülő posztgraduális és tanfolyami képzések bővítését, a rugalmas reagálást és egy új képzési modell kialakításának szükségességét. Stratégiai célként fogalmazta meg a pályázati aktivitás növelését, az intenzív kapcsolatfelvételt és kapcsolattartást a gazdasági partnerekkel, ipari K+F megbízások bővítését, a nemzetköziesítési programok hatékonyságának növelését, a költségvetési gazdálkodás új finanszírozási modelljének és a hozzá tartozó allokációs elvek kidolgozását.
Mindezekhez elengedhetetlennek minősítette a kommunikációs és marketing tevékenység új alapokra helyezését, a bürokrácia, az adminisztratív túlterhelés csökkentését, a döntési, az ügyviteli útvonalak racionalizálását, csökkentését, a forrástermelő képesség fokozását, az infrastruktúra mielőbbi megújítását, az intézményi üzemeltetés stratégiai célok menti biztosítását.