Az Óbudai Egyetem interaktív, színes programokkal kapcsolódik a nemzetközi Lányok Napjához, amelynek célja, hogy közelebb vigye a műszaki képzéseket a továbbtanulás előtt álló középiskolás lányokhoz. Alternatív járműépítés, robotépítés és programozás, University Monopoly, 3D-s csomagolástervezés, színek-személyiség-stílus önismereti tréning, látványos kémiai kísérletek és még számos más izgalmas program várja április 26-án a diáklányokat az Óbudai Egyetemen.
A Lányok Napján egyetemünk három kara állított össze olyan foglalkozásokat, amelyek lehetővé teszik, hogy kötetlen formában, szórakoztatóan mutassa be a műszaki, technológiai, mérnöki és informatikai pályát és ízelítőt kapjanak az egyetemi életből.
A székesfehérvári Alba Régia Műszaki Kar „A robotok már a spájzban vannak” címmel hirdette meg idei programját, ahol a robotika világába kalauzolják a lányokat: robotot építenek, programozzák őket és a mozgó eszközök versenyre is kelnek. A látogatók kipróbálhatják a 3D tervezést és nyomtatást is, a University Monopoly játék segítségével pedig még jobban megismerkedhetnek az Óbudai Egyetem fehérvári intézményével.
Budapesten az egyetem két kara szervez műszaki és informatikai interaktív nyílt napot. A Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar a vizuális kommunikáció és a színek, formák kavalkádjába kalauzolja el a fiatal hölgyeket. Kiderül, hogyan lesz egy jó ötletből egy zseniális csomagolás, vagy hogy milyen az élet színes oldala a kémia laborban. A nyitott napot egy különleges, színek-személyiség-stílus önismereti tréning zárja.
Utazás a laborok világába – ezt a címet kapta a Kandó kar programja, ugyanis a lányokat női oktatók és hallgatók kalauzolják a kulisszák mögé, hogy bemutassák a laborok világát, és a műszaki terület szépségeiről, érdekességeiről adják át saját tapasztalataikat. A középiskolás lányok így számukra is járható, sikeres karrier utakat ismerhetnek meg az automatika, híradástechnika, mikroelektronika és műszertechnika világában.
Az Óbudai Egyetem a Lányok Napja rendezvénnyel arra törekszik, hogy hozzájáruljon a műszaki és természettudományos területeken meglévő munkaerőhiány csökkentéséhez és a fiatal nők versenyképességének, egzisztenciális biztonságának növeléséhez. Ezek a programok olyan képzési lehetőségekre hívják fel a lányok figyelmét, amelyekre általában nem, vagy ritkán gondolnak, és egyben ösztönözni szeretnénk őket, hogy ezt a fontos döntésüket ne az elvárások, sztereotípiák irányítsák, hanem bátran, a valós érdeklődési körükre és képességeikre alapozzák a pályaválasztásukat.