Az Óbudai Egyetem speciális nyitott napon fogadott két szoftverfejlesztést tanuló középiskolai osztályt, hogy bepillanthassanak az egyetemi közegbe. A NIK és a KVK változatos és látványos bemutatóórákkal igyekezett a jövő fejlesztői számára vonzóvá tenni az egyetemet.
A Balassagyarmaton működő Salgótarjáni Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája november 20-án, hétfőn két osztállyal érkezett az Óbudai Egyetemre. A szoftverfejlesztést tanuló 34 diák egy része 12. évfolyamos, így már továbbtanulás előtt állnak, míg a csoport másik fele a szakközépiskola 13. évfolyamán OKJ-s képzésben vesz részt.
A két csoportot kísérő Varga Attila igazgató helyettes és Barnáné Kiss Éva informatikatanár elmondták, hogy kollégájuktól nagyon jókat hallottak az Óbudai Egyetem középiskolások iránti nyitottságáról, így felkeresték az intézményt egy speciális nyílt nap lehetőségével. Az Óbudai Egyetem készséggel vállalta, hogy a középiskolások számára bepillantást nyújtson a karokon folyó életbe.
Barnáné Kiss Éva úgy látja, számos tehetséges diákjuk van, akiket a földrajzi távolság esetleg elbátortalanít, visszatart attól, hogy tehetségüket a felsőoktatásban kibontakoztassák, éppen ezért tartották fontosnak, hogy a végzősök meglátogathassanak egy egyetemet, egyetemi órákon vehessenek részt, bepillanthassanak ebbe a közegbe.
Dr. Molnár András, a Neumann Kar dékánja átérezve a középiskolások helyzetét, előadásában igyekezett az egyetemi szférát körüllengő misztikumot eloszlatni. Könnyed hangvételben tartott előadást a drónokkal és repülővel készülő fotókról, amely korábban a térképészek és katonaság privilégiuma volt, hogy madártávlatból vizsgálják a tájat. A légi fényképészet mellett kitért a korszerű 3D nyomtatásban rejlő lehetőségekre is. A dékán felhívta a szoftverfejlesztést, informatikát tanulók figyelmét arra, hogy napjainkban az informatikusok számos különböző területen helyezkedhetnek el, a közlekedéstől kezdve a bankszektoron, az egészségügyi ágazaton át a játékfejlesztésig. Az informatika tehát interdiszciplináris területté nőtte ki magát, így az Óbudai Egyetem célja, hogy széles látókört nyújtson a hallgatóknak.
A középiskola informatikatanára úgy látja, a lányoknak több bátorításra van szükségük, hogy a tradicionális felfogástól elrugaszkodva higgyenek a tehetségükben és merjenek mérnöki képzésekre jelentkezni.
Erre reflektálva a Kar munkatársai nemcsak a különféle képzési lehetőségekről, a várható új szakokról, hanem a diákokat segítő mentorprogramról is tájékoztatást adtak. A balassagyarmati középiskola informatika tanára kifejezte, örömmel fogadták, hogy az Óbudai Egyetem képzési helyszínt hozott létre Salgótarjánban, hiszen a közelben is elérhető már a felsőfokú informatika oktatás.
A nyitott nap a Neumann János Informatikai Karon Molnár András dékán megnyitó előadásával kezdődött, ezt követően Kovács András és Sipos Miklós programozással kapcsolatos témákról tartott előadást a diákoknak, végezetül a NIK IT Evolutio kiállítását mutatta be Fehér Gyula egyetemi docens.
A csoport a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karon folytatta a látogatást, ahol Kádár Péter dékán a Kar megújuló energia laboratóriumairól tartott előadást. Ezt követően Lamár Krisztián mutatta be a PLC laboratóriumot, végül pedig Nagy László nagyfeszültségű kísérletekkel demonstrálta a kar gyakorlatorientált oktatását.
Az egyetem munkatársai igyekeztek a képzésekkel kapcsolatos valamennyi kérdésre választ adni, és biztatni a középiskolásokat, hogy jelentkezzenek az Óbudai Egyetemre.