Az Óbudai Egyetem Robottechnikai Szakkollégium, a Bejczy Antal iRobottechnikai Központ és az IEEE Obuda University Systems, Man, and Cybernetics Society Student Branch Chapter közös szervezésében ingyenes kurzusokat hirdet az Óbudai Egyetem jelenlegi és jövőbeni hallgatóinak.
A folyamatosan megszervezésre kerülő ingyenes kurzusok célja, hogy segítséget nyújtsunk a tudományos élet után érdeklődőknek és bevezetést kapjanak a tanórákon túlmutató kutatói lehetőségekbe, amelyeket a Robottechnikai Szakkollégium biztosítani tud tagjai számára.
A korábbi félév nagy érdeklődésére való tekintettel jelen félévben már 4 kurzus lehetőséget kínálunk a szakkollégium tagjai és az érdeklődők számára! A kurzusokon való részvétel támogatóinknak köszönhetően továbbra is mindenki számára ingyenes.
A kurzusok számára való tekintettel kettő Kurzuscsoport kerül meghirdetésre, külön-külön célokkal.
A 2016/2017-es tanév II. félévében meghirdetésre kerülő kurzuscsoportok:
Szakmai kurzuscsoport előadásai:
- Cobotics - Paradigmaváltás az ipari robottechnikában
Dr. Galambos Péter igazgató (Bejczy Antal iRobottechnikai Központ)
- Tudományos művek szerkesztése LaTeX környezetben 2.
Előadó: Eigner György kutató
Jövőépítés kurzuscsoport előadásai:
- Személyes menedzsment
Dr. Lazányi Kornélia dékán-helyettes (Keleti Károly Gazdasági kar)
- Tudatos karrierépítés
Kuti János igazgató (Hallgatói Szolgáltató Iroda
Kurzus on-line regisztráció: https://goo.gl/forms/CaWvIwFReOwYdTPD2
- Cobotics - Paradigmaváltás az ipari robottechnikában
Előadó: Dr. Galambos Péter igazgató (Bejczy Antal iRobottechnikai Központ)
Kurzus tematikája:
Az 1960-as évek első robotjai óta nem volt forradalmi változás az ipari robtikában. Lassan, de biztosan fejlődött a teljesítmény elektronika, a hajtásrendszerek és a vezérlők is egyre változatosabb és kényelmesebb szolgáltatást nyújtanak. A jelentős fejlődés ellenére, egészen a legutóbbi évekig a "big picture" alig változott: Az ipari robot az emberktől elkerítve, kiszámítható környezetben fixen beprogramozott ismétlődő feladatokat végzett. Az együttműködő robotok megjelenésével ez kép gyökeresen átalakul hiszen az együttműködő robotok megjelenésével olyan új alkalmazásokra nyíilik lehetőség, amelyekben a robotra mint "munkatársa" tekinthetünk. Az előadás során áttekintjünk azon tecnológiákat, amelyek a paradigmaváltást lehetővé teszik és kitérünk azon ismeretekre, amelyek megszerzése nélkülözhetetlen a robotika ezen új területének műveléséhez.
- Tudományos művek szerkesztése LaTeX környezetben 2.
Előadó: Eigner György kutató
Kurzus tematikája:
Az első oktatási félévet követően a tavaszi félévben meghírdetésre kerül a LaTeX haladó kurzus. CV, szakdolgozat, diplomamunka, TDK dolgozat, OTDK dolgozat, tudományos publikáció, folyóirat cikk, előadások és egyéb dokumentumok szerkesztése LaTeX környezetben. Összetett PHD disszertáció megszerkesztése, formázása, publikálása szintén LaTeX környezetben.
- Személyes menedzsment
Előadó: Dr. Lazányi Kornélia dékán-helyettes (Keleti Károly Gazdasági kar)
Kurzus tematikája:
A felsőoktatási hallgatói lét új kihívásokat hoz a fiatal felnőttek életébe. A szabadság és a kontroll lazulása a döntések terhét és azok
felelősségét a hallgatók vállára teszi. A kurzus célja a hallgatók támogatása személyes életstratégiák kialakításában és azok alapján akciótervek megfogalmazásában konkrét életterületek - például tanulmányok, kutatás, ... - kapcsán.
A kurzuson részt vevő hallgatók megismerhetik saját személyiségük, érzelmi beállítottságuk döntéseikkel való kapcsolatát, képessé válnak személyre szabott időgazdálkodási módszer kialakítására és működtetésére is.
- Tudatos karrierépítés
Előadó: Kuti János igazgató (Hallgatói Szolgáltató Iroda)
Kurzus tematikája:
A kurzus általános célja bemutatni a hallgatók számára a 21. századi értelemben vett karrierutat, -utakat, hogyan tudják megtervezni, milyen lépéseket tehetnek érte.. A kurzus során lehetősége nyílik a hallgatóknak a karrier tervezés lépéseivel megismerkedni. Áttekintjük, hogy az Óbudai Egyetem, mint modern hallgató barát intézmény milyen lehetőségeket biztosít számukra. A kurzus 5x1 órában kerül megtartásra egy darab önfejlesztési tervet kell elkészíteni házi feladatként.
Szakmai kurzuscsoport időpontjai:
2017. február 23. 17-19 óra
2017. március 9. 17-19 óra
2017. március 23. 17-19 óra
2017. április 6. 17-19 óra
2017. április 20. 17-19 óra
Jövőépítés kurzuscsoport időpontjai:
2017. március 2. 17-19 óra
2017. március 16. 17-19 óra
2017. március 30. 17-19 óra
2017. április 13. 17-19 óra
2017. április 27. 17-19 óra
Helyszín:
Robottechnikai Szakkollégium, 1032 Budapest, Kiscelli utca 78. Einstein terem.
Minden kurzust követően kötetlen beszélgetésre van lehetőség a kutatókkal, előadókkal a kurzus helyszínén.
Regisztráció:
A kurzuson való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, amelyet a következő linken lehet elérni:
https://goo.gl/forms/CaWvIwFReOwYdTPD2
Elérhetőségeink:
Facebook: https://www.facebook.com/oerosz/
Hírlevélre történő feliratkozás: https://goo.gl/forms/9WOfb7PgmzJHeR4Q2 E-mail: peter [dot] pausits [at] irob [dot] uni-obuda [dot] hu
Mindenkit várunk sok szeretettel az előadásokra!
Köszönettel,
Pausits Péter elnök
Óbudai Egyetem Robottechnikai Szakkollégium