November 2-án Prof. Dr. Réger Mihály általános rektorhelyettes és Monszpart Zsolt kancellár ünnepélyes keretek között adta át a Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kar felújított előadótermét.
„Az Óbudai Egyetem stratégiai célja, hogy az európai felsőoktatási térséggel versenyképes, a XXI. század elvárásainak megfelelő infrastruktúrával rendelkezzen. Ebben kiemelt szerepet kap az intelligens tanulási környezet feltételeinek megteremtése” – hangsúlyozta Dr. Gáti József intézményfejlesztési főigazgató.
Kiemelte, hogy a Schmalz terem 30 millió forintot meghaladó részleges felújítását az „INFÓ SZOLG” Kft. végezte, az Építész Kaláka Kft. tervei alapján. A műszaki ellenőri feladatokat Sényi Gábor és Nyulászi Lajos látta el, a kivitelezési feladatokban közreműködött az egyetem Műszaki Osztálya Vásárhelyi Attila vezetésével. Köszönetet mondott mindenkinek, – a név szerint fel nem sorolt, számos fontos feladatot ellátó kollégáknak – közreműködéséért.
A megújult előadóteremben 181 m2 nagy kopásállóságú linóleum burkolat készült a részben megújított, kiszélesített lépcsős kialakítású padozaton, a belső pillérekre mészkőburkolat került felrakásra, míg az 157 m2 falfelületre diszperziós festés bevonat készült. 83 m2-en új álmennyezet került kialakításra akusztikus hangelnyelő lapokkal, megújult az előadótermet ellátó erősáramú elosztó berendezés, az elektromos vezeték rendszer, új korszerű, szabályozható világítás került kiépítésre.
A régi, elhasználódott padokat ergonomikusan formázott ülőlapú és háttámlájú 122 új pad váltotta fel, valamint korszerű vetítési és hangosítási technikát magába foglaló, az oktató munkáját megkönnyítő új audiovizuális rendszer készült.
Dr. Kisfaludy Márta, a kar dékánja visszatekintéssel kezdte üdvözlő beszédét, majd köszönetet mondott az egyetem vezetőinek a támogatásért, közreműködőknek a gondos munkáért.
Az elvégzett munkát értékelve kiemelte „Legnagyobb örömünk a gombnyomásra működő audiovizuális technika, a leereszkedő vetítővászonnal egy időben bekapcsolódó projektor, a szakaszosan működtethető fények és a különféle megoldásokra lehetőséget adó, a tanári asztalba beépített rendszer…”
Végezetül megemlítette „a terem azon erényét, mely az esztétikus megjelenésre vonatkozik, ugyanis valamennyi burkolatot egységes szemlélettel, színharmóniában választottuk ki, így biztosítva ezt a stílusos látványt.”