2015. március 25-én kezdődnek meg az Országos Tudományos Diákköri Tanács szervezésében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia rendezvényei.
Az OTDK központi megnyitó ünnepségére, - mely egyben a Műszaki Tudományi Szekció megnyitója is -, délelőtt 11:00 órakor kerül sor az Óbudai Egyetem Bécsi úti központi épületében. A március 27-ig tartó Műszaki Tudományi Szekcióra a rendezők 24 hazai és határon túli felsőoktatási intézmény 558 befogadott dolgozatát bemutató hallgatóit várják.
A konferencia színvonalas megrendezéséhez, a legjobb szakmai teljesítményt nyújtó hallgatók díjazásához a gazdasági élet meghatározó szereplői nyújtanak arany, ezüst és bronz fokozatú támogatást. Valamennyi tagozatra egységes díjazást teszi lehetővé az Óbudai Egyetem szervezői által létrehozott patrónusi rendszer, – melynek keretében vállalkozások, egyesületek anyagi támogatást nyújtva „fogadtak örökbe” egy-egy tagozatot.
Az Óbudai Egyetem, a Magyar Rektori Konferencia Műszaki Tudományok Bizottsága, a Magyar Mérnöki Kamara Környezetvédelmi Tagozata, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület, valamint a Pro Scientia Aranyérmesek Társasága kiemelt különdíj adományozásával hangsúlyozza a tehetséggondozás, a kutatói utánpótlás nevelésének fontosságát. A tagozatokban kiadók és nyomdák felajánlásával könyv különdíjak szolgálják a további elismerést.
Az első helyezett dolgozatok szerzői Berek Lajos szobrászművész alkotását, egy asztali bronz mellszobrot kapnak emlékbe, amely a budapesti Ganz gyárat világhírűvé fejlesztő Mechwart Andrást, a XIX. század sikeres magyar mérnök-menedzserét ábrázolja. Életútja jogosan állítható példaképül a jövő mérnökei elé, ezért az Öntödei Múzeumi Füzetek sorozatból Pénzes István Mechwart András 1834-1907 című reprint kiadványát a konferencia résztvevői a regisztrációnál kézhez kapnak.
A díjátadásra ünnepélyes keretek között március 27-én 10:00 órai kezdettel, a záró rendezvény keretében a Millenáris Teátrumban kerül sor.
Minden díjazott szerző egy-egy színesfém alapanyagú, magyar tallér méretű emlékérmet vehet át, amelyet az Óbudai Egyetem kifejezetten az OTDK-ra készíttetett. Az első helyezettek mindkét oldalán tükörverettel ellátott, nemesfémmel szelektíven bevont érmet kapnak, amelynek a külső gyűrűje aranyozott, a magja ezüstözött. A második helyezett érmen az aranyozott és az ezüstözött felületek helyet cserélnek. A harmadik helyezett szerzők érme bronz-patinázott kivitelű. Az emlékérmek homlokzati oldalán Leonardo da Vinci híres Vitruvius tanulmánya alapján készített dombormű, hátoldalán pedig az Óbudai Egyetem címere látható.
A szervezők szabadidős programmal várják a tudományos seregszemlén megjelenteket. Március 25-én és 26-án négy műszaki múzeum – az Elektrotechnikai-, az Öntödei-, a Közlekedési Múzeum, valamit a Műszaki Tanulmánytár – várja az érdeklődőket. Március 26-án dunai hajókirándulásra hívják a rendezők a konferencia résztvevőit. A részletes programról a http://otdk2015.uni-obuda.hu/ felületen lehet tájékozódni.