Az Óbudai Egyetem Kiscelli utcai épületében 2014. április 28-án Prof.Dr. Rudas Imre, az Óbudai Egyetem leköszönt rektora nyitotta meg az Egyetemi Kutató és Innovációs Központot (EKIK). Megnyitó beszédében hangsúlyozta, hogy a központ létrehozásának stratégiai célja, a fiatal, kiemelkedő teljesítményt nyújtó PhD hallgatók kutatásainak támogatása, az intelligens tanulási és kutatási feltételek megteremtése illetve egy nemzetközi szinten is elismert Kutatóközpont kialakítása.
A megnyitón Prof. Dr. Fodor János, az Óbudai Egyetem rektora köszöntő beszédében kiemelte, hogy az egyetem hagyományaihoz híven a Központ vezetője a mindenkori rektor, akinek lehetősége van ennek a posztnak az átruházására. Prof. Dr. Rudas Imrét az egyetem alapítóját, a kutatás fejlesztés és innováció terén végzett nemzetközi szinten is kiemelkedő munkája elismeréseként nevezte ki az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ vezetőjének, továbbá átadta az Óbudai Egyetem gratuláló oklevelét Prof. Dr. Rudas Imre 65. születésnapja alkalmából.
Az Egyetem Szenátusa által 2012-ben alapított Egyetemi Kutató és Innovációs Központ három fő részlegből áll, amelyek vezetői is jelen voltak a rendezvényen.
A 2013. november 20-án megnyitott Bejczy Antal iRobottechnikai Központ (BARK) igazgatója Dr. Tar József a megnyitó beszédre reflektálva arra hívta fel a figyelmet, hogy „elsősorban nem az anyagi források, hanem az elszántság és elkötelezettség a sikeres működés alapja”. A BARK központ többek között a robotkinematika és dinamika, mozgástervezés, korszerű robotirányítási módszerek, virtuális robotalkalmazások és rendszerek illetve az ember-robot interfész szakterületeire építi tevékenységét.
A BioTech Tudásközpont igazgatója Dr. Kozlovszky Miklós elmondta, hogy „a BioTech Tudásközpont elsődleges célja, az alatta működő csoportok, laborok munkájának összehangolása és egységesítése, továbbá pályázati tevékenységeken keresztül a finanszírozási alapok megteremtése”. Kiemelte, hogy a BioTech Tudásközpont két részleget foglal magában, a Biotech Labort és az Élettani Szabályozások Csoportot, amelynek vezetője Dr. Kovács Levente, aki szintén jelen volt a megnyitó ünnepségen.
Serester Andrea, a TÜV Rheinland Tudásközpontjának igazgatója kiemelte az Egyetemmel közösen indított képzések sikerességét, amelyek a minőségirányítás, az információbiztonság, a munkahelyi biztonság, az autóipar, a környezetvédelem témakörben referensi, auditori és menedzseri személytanúsítványokat kínáló piacképes végzettségeket nyújtanak a hallgatóknak.
A megnyitó alkalmából Karászi Zoltán a TÜV Rheinland ügyvezető igazgatója Emléklapot nyújtott át Prof. Dr. Rudas Imre részére.
Jelenlétével tisztelte meg az eseményt Bokor József akadémikus, az EKIK Irányító Testületének Tagja, aki az Egyetemi Kutató és Innovációs Központ csapatának munkájához sok sikert kívánt.