Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar ad otthont a Magyar Ergonómiai Társaság és a Magyar Tudományos Akadémia Ergonómiai Albizottsága által szervezett Alkalmazott Ergonómiai Európai Konferenciának május 30-án.
A két angol nyelvű szekcióból álló konferencia nyitó előadását Kenichi Hirose, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) közép- és kelet európai központjának vezető tanácsadója tartja abból az alkalomból, hogy az Óbudai Egyetem tananyag fejlesztési pályázata keretében megjelentette az ILO „Ergonómiai ellenőrző pontok: Praktikus és könnyen megvalósítható megoldások a biztonsági, egészségügyi és munkafeltételek javítására” kiadványát. A konferencián részt vesz Sylvain Leduc, az Európai Ergonómiai Társaságok Szövetségének (FEES) elnöke, valamint több európai ergonómiai társaság vezetője is.
A konferenciát követő napokon Budapesten tartja 43. ülését az Európai Ergonómusok regiszterét működtető CREE (Centre for Registration of European Ergonomists) tanácsa. A regisztráció célja az, hogy megtalálhatóak legyenek az ergonómiai tevékenységet magas szinten végző szakemberek, és ezzel erősödjön maga az ergonómus szakma is. Az egységes követelményrendszerrel és a regiszterbe kerülés többlépcsős értékelési folyamatával biztosított az, hogy az Európai Ergonómus cím viselői rendelkeznek mindazokkal a kompetenciákkal, mely az ergonómiai tevékenységek önálló, magas színvonalú elvégzéséhez szükséges.
Az Ergonómus Szakemberek Harmonizált Európai Képzési Programját 1990-ben fogadták el, és azóta számos egységes európai szakmai minősítési rendszerhez szolgált mintául, például az európai munkavédelmi technikus és munkavédelmi menedzser címekhez.
A programokat Szabó Gyula, az egyetem Ergonómia Laboratóriumának vezetője, az érintett társadalmi szervezetek vezetőségi tagjaként koordinálja.