Az Óbudai Egyetem székesfehérvári központja „Alba Regia Egyetemi Központ tudományos eredményeinek disszeminációja, mérnöki és kutatói utánpótlás biztosítása a Közép-dunántúli Régióban” címmel projektjavaslatot nyújtott be a TÁMOP-4.2.3.-12/1/KONV konstrukcióra, melynek eredményeképpen 49.894.898 Ft támogatást nyert el. A 2013. január 1 - 2015. február 28. futamidejű projekt forrását az Európai Szociális Alap és a Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.
A projekt konkrét célja az Alba Regia Egyetemi Központ tudományos eredményeinek megismertetése és társadalmi elfogadottságának növelése a Közép-dunántúli Régióban, a kutatók, műszaki és tudományos utánpótlás biztosításának elősegítése, a tudomány és a kutatói életforma népszerűsítése, műszaki-, informatikai-, természettudományos fejlesztések hazai és nemzetközi elismertségének javítása, a tudományos eredmények és ismeretek hatékony átadása a gazdasági szférába és a közönség felé.
A projekt a pályázat három támogatott területén tervez megvalósítani tevékenységeket. A tudományos eredmények és tevékenységek és az MTMI szakok népszerűsítésére regionális Roadshow szervezése a hátrányos helyzetű kistérségekben, a Kutatók éjszakája program sorozat továbbfejlesztése, kisfilmek készítése, a Magyar Műszaki Értelmiség Napja sorozat keretében Nemzetközi Innovációs Nap szervezése a gazdasági szféra bevonásával, K+F+I+O partner adatbázis és interaktív honlap létrehozása, K+F portfolió bemutatására papíralapú és elektronikus kiadvány kidolgozása.
Önszerveződő és önkéntes részvételen alapuló tudományos tevékenységek területén TDK táborok a hallgatók kutatási és publikálási képességeinek továbbfejlesztésére, Tehetségnap megújítása a gazdasági szféra képviselőinek bevonásával, Egyetemi Tehetségpont létrehozása. Tudományos, technológiai és innovációs ismeretterjesztő rendezvények, kiállítások szervezése területén országos LEGO-nap, Innovációs vándorkiállítás az Óbudai Egyetem K+F+I eredményeinek bemutatására a Közép-dunántúli régióban, ismeretterjesztő előadás sorozat a tudomány jeles évfordulóinak emlékére a TIT Fejér Megyei Egyesületével közös szervezésben, „Magyarok a Marson, 2013 és 2014” verseny, Alba Regia Középiskolás Informatikai verseny, középiskolai informatika tanárok ankétja, Részecskefizikai Diákműhely rendezése.
A tudományos kutatás, a műszaki fejlesztés eredményeinek és tevékenységeinek népszerűsítése területén elektronikus szakfolyóirat megjelentetése, a Nők a Tudományban Egyesülettel társszervezésben nemzetközi konferenciák megrendezése a hölgyek tudományos életben betöltött szerepének bemutatására, valamint az esélyegyenlőségek növelésére. Felsőoktatási intézmények képzéseinek, kutatás-fejlesztési tevékenységeinek és eredményeinek hazai és külföldön történő népszerűsítése (pl.: kiadvány, szakkiállításon való megjelenés, idegen nyelvű brosúrák, honlap-fejlesztés).
További információval a pályázati oldal http://arek.uni-obuda.hu/tamop/, valamint Dr. Seebauer Márta főigazgató-helyettes, projektmenedzser szolgál a (22) 510-832-es telefonszámon, vagy a seebauer [dot] marta [at] arek [dot] uni-obuda [dot] hu e-mail címen.