Dr. LEGEZA LÁSZLÓ az Óbudai Egyetem címzetes egyetemi docense, szakcsoportvezető, a mechanika tárgy tárgyfelelős oktatója több évtizedes kiemelkedő oktatói, oktatásszervezési, közéleti, valamint a magyarság kultúrájának tolmácsolásában elkötelezett alkotó tevékenysége elismeréséül augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült.
Legeza László 1985 óta folytat oktatói tevékenységet a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karon, illetve annak jogelődjében. Nevéhez fűződik a „Mérnöki etika” című tantárgy létrehozása, oktatása és jegyzetének megírása is. A tárgyat, illetve annak fejezeteit több felsőoktatási intézményben oktatja. Az egyetem tehetséggondozó programjainak kidolgozásában, azok működtetésében tevékenyen részt vesz. Meghatározó szerepe van hallgatóink „Spagettihíd” sikereiben, a versenyek szervezésében és a hallgatóink felkészítésében. Több éven keresztül a jogelőd Bánki Főiskola TDK felelőseként igen sikeresen és eredményesen szervezte a tudományos diákköri munkát.
A magyar műszaki örökség megóvását és népszerűsítését szívügyének tekinti, az egyetem tulajdonában lévő Ford T-modell restaurálási munkáit ő tervezte meg és irányította. Szakmai felkészültségét számos kutatás-fejlesztési munka irányítójaként is bizonyította, több főiskolai-, és egyetemi jegyzet szerzője, rendszeresen publikál.
Oktatói munkája mellett széleskörű társadalmi-közéleti tevékenységet végez. Több éven keresztül volt a Magyar Cserkészszövetség elnöke, részt vállalt a II. kerületi Önkormányzat Oktatási Bizottságának munkájában. Jelenleg is aktív tagja a Magyar Máltai Lovagrendnek.
Legeza László több évtizedes felsőoktatási tevékenysége mellett fotográfusként is elismert, 25 színvonalas könyv megjelenése fűződik a nevéhez. A Magyar Fotóművészek Világszövetségének tagja. Számos, a Mikes Kiadó Kft-nél megjelent album szerzője, illetve társszerzője, a határon túli magyar területek építészeti kulturális örökségének elkötelezett tolmácsolója. Az elmúlt évek során több egyházmegye-történet kérdéskörhöz kapcsolódó munkája jelent meg.
2009-ben Fraknói Vilmos-díjjal tüntették ki egyháztörténelem kutatásához kapcsolódó munkássága, és a "mérnöki etika" tantárgy oktatásának megteremtéséért.