2012. február 12. és 14. között második alkalommal került megrendezésre a „Kreatív Magyarország – Mérnöki tudás – Múlt, jelen, jövő.” c. kiállítás, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi épületének aulájában.
A kiállítás célja, hogy – először Budapesten, majd később több vidéki helyszínen is – elsősorban a fiatalok számára közkinccsé tegye a magyar mérnökség eddig elért eredményeit.
A tárlat a magyar mérnöki tudás, a mérnöki innováció legjelentősebb múltbeli eredményei mellett fölsorakoztatja és bemutatja a mai találmányokat, a nemzetközi elismerésben részesült instrumentumokat, tárgyakat. Ennek kapcsán került kiállításra az Óbudai Egyetem tulajdonában lévő 1928-as Ford A-modell, amelyet a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar munkatársai és hallgatói áldozatos, precíz és szakszerű munkával restauráltak. A veterán autó konstruktőre, Galamb József kötődik az egyetemhez, hiszen jogelődjében, a Budapesti Magyar Királyi Felső Állami Ipariskolában végezte tanulmányait.
Miután az utolsó T-Ford legurult a szerelőszalagról Henry Ford új típus megtervezéséről döntött. Az ipari formatervezésben otthonosan mozgó fia, Edsel Ford tervezte a karosszériát, Galamb József és munkatársai feladata volt az egyéb alkotóelemek tervezése és a gyártásra való felkészülés. Az A-modellre – Henry Ford az ABC-t újból kezdte típusmegjelölésével – keresztelt új típusnak mindenben különböznie kellett nagynevű elődjeitől. Az új modellhez a rendkívül rövid idő alatt a luxus kategóriák élére kerülő, a gazdag vevők között népszerűvé vált Lincolnt vették alapul. Henry Ford 1922-ben megvásárolta a csőd szélén álló Lincoln céget, s Edselt ültette az igazgatói székbe. Az új A-modell a Lincoln hűtőformáját örökölte, és ekkor került fel a nikkelezett hűtőre először a „szilva”, a kék alapú, jellegzetes ovális Ford embléma. Edsel formatervezett, tetszetős karosszériáján alkalmazták első alkalommal az autóiparban a Trimlex szilánkmentes üveget.
Az Óbudai Egyetem elődei értékeinek felkutatását, megőrzését, neves tanárai, ismertté vált tanulói bemutatását nemes és fontos feladatának tekinti. Ezért az A-modell mellett egy 1922-es gyártású T-modellt is felújítottak, mely a Galamb József Emlékszobában került elhelyezésre a Népszínház utcai épületben. Az A-modellt állandó helyén a Bécsi úti központi épület aulájában bárki megszemlélheti hétköznaponként 8-18 óráig.
A kiállítás részeként február 17-én került megrendezésre a "Gépész Szakmai Nap", ahol az Óbudai Egyetem két oktatója, dr. Horváth Sándor és dr. Szunyogh Gábor Magyar mérnökök az automobilizmus fejlődéséért címmel tartottak sikeres előadást.