Lamár Krisztián, az Óbudai Egyetem Automatika Intézetének adjunktusa szenior fokozatú tagságot nyert az amerikai székhelyű IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) egyesületben, amely ma már nem csupán a villamosipari szakma, de a teljes műszaki társadalom legnagyobb, több mint 400.000 egyéni tagot számláló nemzetközi szerveződése.
Az indoklás szerint Lamár Krisztián az egyetemi tehetséggondozás területén elért kimagasló eredményeiért kapta az elismerő címet. Az elmúlt években több hivatalos fórum is hírt adott az általa vezetett hallgatók sikereiről, többek között a Tudományos Diákkörökben, az Országos Irányítástechnikai Programozó Versenyen vagy a Mitsubishi Scholarship keretében.
A fokozat azon IEEE tagok számára ítélhető oda, akik legalább tíz éves szakmai tapasztalattal rendelkeznek, ezen belül legalább öt éven keresztül tartósan fennálló jelentős teljesítményt tudnak felmutatni. A fokozat odaítélése felterjesztés útján és egyénileg is kezdeményezhető, mindkét esetben az eljárás lefolytatásának előfeltétele, hogy a jelölt rendelkezzen legalább három szenior, vagy magasabb fokozatú IEEE tag támogatásával. A fokozat odaítéléséről egy nemzetközi összetételű ad-hoc bizottság dönt. A jelölési procedúra komolyságát és a vizsgálat szigorúságát jelzi, hogy az IEEE világszerte 400.000 főt számláló tagságából mindössze 8% rendelkezik ezzel a megtisztelő címmel. Az IEEE Hungary Section nyilvántartása szerint Lamár Krisztián a legfiatalabb szenior tagja a magyarországi IEEE közösségnek.
Lamár Krisztián felsőfokú tanulmányait a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán és a Budapesti Műszaki Egyetemen végezte. 1999-ben főiskolai, 2002-ben egyetemi szintű villamosmérnöki oklevelet szerzett. Kutatási területe a villamos hajtások szabályozása, PhD értekezését is ebben a témában készíti. Első oklevelének megszerzése óta az Óbudai Egyetem – illetve jogelődjei, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola és a Budapesti Műszaki Főiskola – Automatika Intézetében dolgozik. 1999-től intézeti mérnök, 2000-től tanársegéd, 2004-től adjunktus.
Oktatási tevékenysége keretében elsősorban a Digitális technika tantárgy előadásait és gyakorlatait tartja. Nevéhez fűződik az Egyetem óbudai telephelyén található Vezérléstechnika laboratórium teljes felújítása, illetve a hozzá kapcsolható Programozható irányítások szakterület eszközállományának, valamint gyakorlati feladatainak gyökeres megújítása, az új évezred iparának elvárásaihoz történő fokozatos közelítése.
2006-ban és 2010-ben az egyetem hallgatói az Automatika Intézet legnépszerűbb oktatójának járó Arany Dióda díjat adományozták neki.
2002-től az Automatika Intézet TDK felelőse, illetve az egyetemi Tudományos Diákköri Tanács tagja, 2006-tól a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar Fegyelmi Testületének elnöke.
Tagja az IEEE-nek, a Magyar Elektrotechnikai Egyesületnek, a Méréstechnikai és Automatizálási Tudományos Egyesületnek és a Neumann János Számítógéptudományi Társaságnak.
Angol és eszperantó nyelvből középfokú, német nyelvből alapfokú állami nyelvvizsgával rendelkezik.